петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Кривична за разбојници од Битола

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Џ.М.(30) и Е.И.(32), двајцата од Битола, за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 09.11.2014 година, во 10,00 часот, во Старата битолска чаршија пријавените со закана со нож и употреба на физичка сила извршиле разбојништво над 26 годишно лице од с.Кривогаштани, при што му нанеле видливи повреди и му одзеле 1.000 денари и седум шишиња „метадон“.

Најчитани вести