петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кривична за разбојници од Зајас

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Последни вести

ПС Кичево, поднесе кривична пријава против А.В.(17) од село Колари, кичевското А.И.(20, Р.З.(17) и К.Н.(17) од село Зајас поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „разбојништво“. Основниот суд во Гостивар на А.И. му одреди мерка притвор во траење од 30 дена. Пријавените како група, а по претходен меѓусебен договор, на 24. годинава на место викано „Томоско маало“ атар на селото Зајас, физички нападнале таксист, извршиле пребарување по такси возилото марка „Опел-Астра“ и противправно одзеле 600 денари.

Најчитани вести