понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за разбојник од Скопје

pistol ubistvo

Последни вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против З.К.(20) од Скопје, за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 15.12.2014 година, околу 21,45 часот, во маркет на ул. „11-ти Ноември“ во Куманово, пријавениот со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената, одземајќи и 77.000 денари, по што заедно со непознато лице со патничко возило „БМВ“ го напуштиле лице местото.

Најчитани вести