понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Кривична за ресенчанец кој ја претепал сопругата

nasilstvo

Последни вести

Педесет и деветгодишниот П.К. од село Штрбово, ресенско доби кривична бидејќи ја претепал сопругата.

На 30.март оваа година, во семејниот дом по претходна вербална расправија, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга удирајќи ја со тврд предмет по телото по што и нанел тешка телесна повреда.

Најчитани вести