понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кривична за штипјанец кој дилал марихуана и екстази

droga apcinja

Последни вести

Дваесет и петгодишниот Б.К. од Штип доби кривична пријава поради неовластено производство и трговија со дрога.

Во текот на 2014 година, пријавениот на Д.Е. и Д.Г. во повеќе наврати им продавал марихуана и екстази. На 12.јули оваа година во Македонска Каменица се приведени Д.Е. и Д.Г. и над нив било извршено тестирање при што е утврдено дека кај истите се детектирани метаболити од екстази.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести