сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Кривична за скопјанец кој извршил три тешки кражби

krazba2

Поврзани вести

Дваесет и двегодишниот М.М. од Скопје доби кривична поради извршени три тешки кражби.

Тој кражбите ги извршил во периодот од  10.03.2014  до 09.04.2014  година, во барака на подрачје  на Карпош, обид во куќа  во Ѓорче Петров и во стан на подрачје на Центар,  на тој начин што  со употреба  на погоден алат како и со физичка сила делувал на влезните врати и прозорците,  при што одзел разновиден накит и рачен алат стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 68.000 денари.

На пријавениот му е изречена мерка притвор во трање од осум дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести