петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за струмичани кои ограбиле златарница

nakit (1)

Поврзани вести

Дваесет и петгодишниот А.А. и триесет и шестгодишниот Н.Н. добија кривична пријава поради сомневање дека извршиле кражба и украле златно ланче.

Имено, тие во златарски дуќан во Струмица искористувајќи згодна прилика кога вработената била излезена, влегле внатре и од излогот извршиле кражба на златна огрлица во вредност од 50.000 денари по што истата веднаш ја препродале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести