среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за стружaнец кој бесправно доградувал хотел

krivicna

Поврзани вести

Правниот субјект ЛМ „Хами Лачка“ ДООЕЛ Струга и Х.Л. (44) добија кривична поради бесправно градење.

Пријавениот во текот на месец јуни без одобрение во Струга започналдоградба на хотел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести