петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Кривична за тетовчанец за нелегална сеча на дрва

traktor

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Н.(34) од с.Пршовце, тетовско, за сторено кривично дело „пустошење на шума“.

Имено, на 11.10.2014 година, од страна на полициски службеници пријавениот е затекнат како со трактор врши превоз на 1,5 метри кубни бесправно исечени огревни дрва.

Тракторот и дрвата се одземени и предадени на Шумска полиција.

Најчитани вести