вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Кривична за тетовци кои бесправно сечеле дрва

ogrevni-drva

Последни вести

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.И.(20), М.Ф.(25) и Ќ.С.(50) од с.Слатино, за сторено кривично дело „пустошење на шума“.

Тие во октомври годинава, во атарот на село Лешок биле затекнати од страна на полицицијата како вршеле превоз на 5,5 метри кубни бесправно исечени дрва.

Најчитани вести