петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Кривична за тетовци кои дилале дрога

Поврзани вести

Тетовците Ш.И(27), М.Р(21), Х.А(30), М.Б(25) добија кривична бидејќи неовластено произведувале и продавале наркотици.

При  извршен преглед од страна на полицијата кај Ш.И била пронајдена една најлонска паковка со 1,07 грама наркотична дрога марихуана и една банкнота од 10 денари завиткана во форма на цигара наполнета со 1,49 грама марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести