Македонија,Крими хроника

Кривична за тетовец кој дилал марихуана

Кривична за тетовец кој дилал марихуана
Кривична за дилер од Струмица

Ѓ.Ј. (27) од Тетово доби кривична пријава бидејќи неовластено производство и продавање наркотици.

При претрес од страна на полицијата кај него биле пронајдени 0,20 грама марихуана.