петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за тетовец кој одгледувал и продавал марихуана

marihuana 22.12.2013

Поврзани вести

Дваесет и тригодишниот тетовец М.Е. доби кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

При претресот во домот каде престојувал биле пронајдени 52,21 грам марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести