среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за тетовец кој сторил убиство во обид

krivicna

Последни вести

Дваесет и осумгодишниот Х.Р. од Тетово доби кривична пријава поради сомнение дека сторил убиство во обид.

Тој на петнаесетти јули годинава заедно со уште две лица го пресретнале Ќ.Р.(45) и го нападнале удирајќи го во пределот на главата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести