среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Кривична за тинејџер кој дилал марихуана

marihuana1-9--1-

Последни вести

Осумнаесетгодишниот Н.М. од Кочани доби кривична пријава поради производство и продажба на марихуана.

На  29.мај минатата година во Кочани при извршен претрес во домот на пријавениот каде се пронајдени и одземени  29,89 грама  марихуана.

Најчитани вести