Македонија,Крими хроника

Кривична за виничанец кој продавал дрога и оружје

Кривична за виничанец кој продавал дрога и оружје
Кривична за дилер од Струмица

Дваесет и петгодишниот Г.Н. од Виница доби кривична пријава бидејќи неовластено произведувал и продавал наркотици и тргувал со оружје.

На 15. минатиот месец во Виница од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот, при што се одземени 18 семки од растението „канабис“, седум отпушоци со остатоци од марихуана и тутун, како и бајонет со метална футрола.