понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривични пријави за двајца риболовци

Fishing_nets2

Поврзани вести

Кривична пријава за двајца рибари, едниот од Прилеп, а другиот од село Стење поради незаконит риболов.

Двајцата се затекнати на плажата во селото Стење, во водите на Преспанското езеро.

Прилепчанецот Г.С. имал четири, а М.Т. од Стење имал две рибарски мрежи и пет килограми риба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести