петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривични пријави за нелегално градење на катна гаража

Poseta-na-katna-garaza-564x272

Последни вести

ПС Струга поднесе две кривични пријави против С.Љ.(39) и Е.Ш.(57), двајцата од Струга, поради основано сомнение дека сториле по едно кривично дело „бесправно градење“. С.Љ., во мај и јуни 2014 година во непосредна близина на градскиот пазар во Струга без одобрение за градење започнал градба на објект-катна гаража. Е.Ш. во текот на 2013 година во Струга започнал градба на објект-семејна куќа без претходно да добие одобрение за градење од надлежните служби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести