среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривични пријави за Радовишани

drva-u-sumi

Последни вести

ПС Радовиш поднесе кривична пријава против М.Ш.(21) и А.Ш.(23) двајцата од Радовиш, за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

На 14.10.2014 година на регионалниот пат за планина Плачковица, на м.в. „Чешме маале„ пријавените, управувајќи нерегистрирано моторно возило натоварено со огревни дрва, со вербални закани и закана со моторна пила ги спречиле вработените лица од ЈП Македонски Шуми, подружница Радовиш, во вршењето на службените дејствија. По преземени мерки одземени се возилото, огревните дрва и моторната пила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести