четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Кривични пријави за струмичани за телесни повреди и фалсификување на документи

napad 1

Поврзани вести

СВР Струмица поднесе кривична пријава против И.В. (24) од с.Баница, струмичко, за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. Во август 2013 година, во Струмица пријавениот, по претходна расправија, со дрвен предмет физички ја нападнал Ц.А.(66), нанесувајќи и скршеница.

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.К. (26) и М.К.(26) двајцата од с.Костурино, струмичко за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“ и С.П. (32) од Струмица за „фалсификување исправа“. Во почетокот на 2013 година, браќата со цел да добијат визи за влез во САД во договор со С.П., истиот им изготвил фалсификувани документи за аплицирање за износ од 2.000 евра, а потоа браќата ги употребиле во Амбасадата на САД.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести