среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Кривични пријави за три лица поради напад на судии

policija-22

Последни вести

Вчера околу 16 часот на стадионот во Ѓорче Петров – Скопје,  бил прекинат фудбалскиот  натпревар помеѓу ФК „Еуромилк“ и ФК„Скопје“, поради напад на двајцата судии од страна на двајца играчи од ФК„Еуромилк“ и еден навивач кој успеал да влезе на теренот.

По целосно ресчистување и документирање на настанот против сторителите ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

 

Најчитани вести