сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривични за крадци на вредни предмети од автомобили и станови

policija1

Поврзани вести

Три лица од Скопје заработија кривична пријава за тешки кражби бидејќи подолго време обивале автомобили и краделе вредни предмети од станови.

Четириесетгодишните Р.Х., Р.К. и Н.Р. сите од Скопје, во период од јули минатата година до фверуари оваа, на подрачјето на Центар обивале автомобили по што краделе вредни предмети, додека во Карпош и Чаир краделе од станови.

Во сите случаи тие земале пари, компјутери, мобилни телефони и други вредни предмети по што ги продавале.

Полицијата им одреди мерка притвор во траење од осум дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести