среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Кривична за крадци од Скопје

krivicna (1)

Поврзани вести

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца скопјани поради сомнение дека сториле четири кривични дела „кражба на моторно возило“, од кои три во обид.

М.Д.(18) и А.Р. (20) на деветнаесетти овој месец околу 3:00 часот на улицата „Франц Прешерн“ одземале „скутер“, а потоа се обиделе да одземат уште три патнички возила, но не успеале.

Од страна на им е одреден притвор во траење од осум дена, а А.Р. засега не е достапен на органите на прогон.

Најчитани вести