четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Кривична пријава за штипски крадец

dzebdzija

Поврзани вести

Деветнаесетгодишен штипјанец заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение дека сторил три  кривични дела „тешка кражба“ на дрзок начин.

Како што информираат од МВР, пријавениот на 10-ти, 12-ти и 13- ти овој месец на три локаци во Штип на дрзок начин на две лица од вратот им ги скинал и  одзел златните ланчиња, додека на третото лице од џебот од кошулата му одзел 6.600 денари.

Најчитани вести