недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 21

Кривична за Битолчанец: Живеел во вонбрачна заедница со дете

mvr

Последни вести

Кривична пријава е поднесена против Р.Ѓ. (20) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вонбрачен живот со дете“.

Во периодот од јуни до септември 2015 година пријавениот започнал да живее во вонбрачна заедница со петнаесегодишно девојче, кое било на летен одмор кај нејзиниот брат во Битола.

Најчитани вести