среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Кривична за дилер од Струмица

Поднесена кривична за дилер од Струмица - кај него најдени амфетамин и марихуана

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Поврзани вести

Полицијата поднесе кривична за дилер од Струмица. Станува збор за дваесет и петгодишниот К.А. од Струмица кој се сомничи дека неовластено произведувал и тргувал со дрога.

На 28.март годинава полицијата извршила претрес над пријавениот кај кого се пронајдени амфетамин со маса од 8,08 грама, а при претрес во домот се пронајдени пет семки од растението канабис сатива и четири хартиени обвивки со остатоци од марихуана.

Најчитани вести