сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кривична за директорот на ЈП „Пазари“ – Битола

krivicna-prijava-protiv-dubrovcanina-zbog-krade-slika-138547

Поврзани вести

Против шеесет и едногодишниот Б.Д. од Битола, директор на ЈП Пазари-Битола е поднесена кривична пријава поради злоупотреба на должноста.

Тој во својство на службено лице подолг период  вршел издавање тезги под закуп, односно јавна површина која била имот од општа употреба овозможувајќи на повеќе лица да се стекнат со противправна имотна корист, притоа узурпирајќи туѓа недвижност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести