петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Кривична за охриѓанец кој лажно посредувал за работа во Швајцарија

policija-lisici-apsenje

Последни вести

СВР Штип поднесе кривична пријава против 58- годишниот охриѓанец Р.Т. од село Лескоец осомничен за кривично дело „измама“.

Со намера да прибави противправна имотна корист, пријавениот на 21 јуни минатата година го довел во заблуда Г.И. од Делчево лажно прикажувајќи му факти дека ќе му среди документи за работа во Швајцарија.

За возврат побарал од Г.И да уплати 25.000 денари на трансакциски сметки со што го оштетил за толкава сума.

Најчитани вести