четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кривична за полицаецот кој пукаше во колега и го усмрти

pistol_2013916154831

Поврзани вести

Кривична пријава за полицаецот кој пукаше во свој колега.

Триесет и петгодишниот Г.С. на 13 – ти овој месец во полициската станица во Тетово при проверка на огнено оружје-автоматска пушка испукал кон полицискиот службеник Ж.Ј.(51) исто така од Тетово, на кого му нанел прострелни рани во пределот на абдоменот. Повредениот поради сериозноста на повредите од Клиничката болница Тетово е пренесен во Ургентен центар Скопје, каде ден потоа им подлегнал на повредитe.

На пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 15 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести