вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кривична за прилепчанец, кај него бил пронајден кокаин

Поврзани вести

Триесет и шестгодишниот В.Н. од Прилеп доби кривична пријава бидејќи кај него се најдени 2,24 грама кокаин.

Извршен е претрес во домот и други простории на пријавениот и угостителскиот објект кој е сместен во неговата куќа, при што се пронајдени две фолии со наркотична дрога кокаин со тежина од 2,24 грама.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести