среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Кривична за скопјанка која подметнувала пожари во дојранско

pozar

Последни вести

Полицијата поднесе кривична пријава против 49 годишната Т.Б. од Скопје поради предизвикување општа опасност.

Истата е осомничена дека на 4-ти месецов на локалниот пат од село Фурка кон патот Дојран-Валандово, на три места подметнала пожар при што биле опожарени околу осум хектари површина.

Најчитани вести