Крими хроника

Кривична за старец од струмичко – со чекан ја тепал сопругата

Кривична за старец од струмичко – со чекан ја тепал сопругата

Кривична пријава заработи 76-годишниот Р.Б. од село Свидовица. Полицијата го товари дека сторил кривично дело „тешка телесна повреда“.

Пријавениот, како што соопшти МВР, на 16-ти овој месец околу 05.30 часот пријавениот, по претходна вербална расправија, со чекан ја удрил својата сопруга, по што и физички ја нападнал, нанесувајќи и видливи телесни повреди.