петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кривична за тројца скопјани осомничени за разбојништво

А.Т. и П.Ј. се во притвор, а лицето М.А. се наоѓа во бегство.

полиција

Последни вести

СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против  лицата А.Т.(22), П,Ј,(30) и М.А.(20), сите од Скопје, осомничени дека  извршиле две кривични дела „разбојништво“ при што  се здобиле со противправна имотна корист од околу  29.240 денари.

Од страна на судија во претходна постапка на  А.Т. и П.Ј. одредена им е мерка притвор во траење од 30 дена, а како што денеска соопшти МВР, лицето М.А. се наоѓа во бегство.

Кривичните дела пријавените ги извршиле на 29 и 30 октомври годинава  во раните утрински  часови на подрачјето на Центар и Карпош.

Првото кривично дело го извршиле на 29.10.2014 година, на бу

Најчитани вести