сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 46

Кривична за велешанец кој нелегално продавал оружје

oruzje-keln

Последни вести

СВР Велес поднесе кривична пријава против педесет и тригодишниот Т.П. од Штип поради сомнение дека недозволиво изработувал, чувал и тргувал со оружје.

При претресот во неговиот дом биле пронајдени два гасни пиштоли, пригушувач и 15 куршуми.

Најчитани вести