среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Кривичниот суд го одби предлогот за притвор за Горан Грујевски

Судот ги одби и мерките на останатите осомничени од предметот „Тврдина“, што значи нема да и биде одземен пасошот на поранешната министерка Гордана Јанкулоска и началниците опфатени во истиот предмет со уништувањето на опремата со која било извршено нелегалното прислушување.

Кривичниот суд го одби предлогот за притвор за Горан Грујевски

Кривичниот суд го одби предлогот за притвор за Горан Грујевски

Последни вести

Кривичниот суд денеска донесе одлука со која го одби предлогот за  притвор  за началникот на 5-та Управа, Горан Грујевски.
 СЈО ја бараше оваа мерка по втор пат, откако Иванов ја повлече аболицијата. Судот ги одби и мерките на останатите осомничени од предметот „Тврдина“, што значи нема да и биде одземен пасошот на поранешната министерка Гордана Јанкулоска и началниците опфатени во истиот предмет со уништувањето на опремата со која било извршено нелегалното прислушување.

Најчитани вести