понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Кривопаланчанец загина при ископ на канализација

Несреќен случај регистрирала полицијата вчера во Берово.

канализација

Поврзани вести

Имено 38 годишниот Ј.С. од Крива Паланка при ископ на канализација на улицата „Димитар Влахов“ паднал и бил затрупан со земја.

Од повредите Ј.С. починал на лице место.

Смртта е констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Најчитани вести