сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кризата во Украина не влијаела на Црна Гора

crna gorsa

Поврзани вести

Украинскиот бизнисмен Роман Денковиќ рекол дека кризата во неговата земја не влијае на инвестициите во Црна Гора.

Најпознатиот украински инвеститор во Црна Гора, Роман Денковиќ, смета дека кризата во Украина не влијае на неговите веќе започнати инвестиции.

„Ситуацијата во Украина е лоша и неизвесна, многу бизнисмени се внимателни и чекаат што ќе се случува понатаму. Знам некои мои сограѓани кои имале сериозни планови за инвестирање во Црна Гора, но привремено се откажаа и чекаат нештата да си дојдат на свое место“, рекол Денковиќ.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести