петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Крос не потпишал пред-договор со Реал (М)

KROS NEMA DOGOVOR REAL

Поврзани вести

Сензационалната информација дека репрезентативецот на Германија и стандарден првотимец во дресот на Баерн (М), Тони Крос веќе има потпишано пред-договор со новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), експресно е демантирана и од агентот на одличниот играч за врска, Волкер Штут.

„Не постои никаков пред-договор со Реал (М) или со некој друг клуб. Јас не сум разговарал со челниците на Реал (М). Станува збор за новинарска шпекулација и за ништо повеќе. Мојот клиент е во Бразил. Целосно е фокусиран на Мундијалот во Бразил, фокуисран е само на Германија. Официјална информација, официјална изјава ќе добиете само кога ќе заврши Светското првенство во Бразил”, изјави агентот на Тони Крос.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести