петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Крос нема добиено понуда од Манчестер Јунајтед

Нема потреба од никаква понуда, мојот клиент сака да остане во Минхен до крајот на актуелниот договор кој му завршува на крајот од следната сезона”, изјави Волкер Штрут.

kros ponuda od junajted

Поврзани вести

Волкер Штрут, агентот на стандардниот првотимец во дресот на Баерн (М), Тони Крос, експресно ја демантираше пласираната информација дека неговиот клиент добил официјална понуда од раководните лица на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед и во истата му била понудена рекордна неделна плата од 260 илјади фунти.

„До овој момент, никој нема добиено официјална понуда од Манчестер Јунајтед. Јас не сум контактиран, мојот клиент не е контактиран, а знам и дека таква понуда немаат добиено ниту раководните лица на Баерн (М). Нема потреба од никаква понуда, мојот клиент сака да остане во Минхен до крајот на актуелниот договор кој му завршува на крајот од следната сезона”, изјави Штрут.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести