среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Крос продаден на Реал (М)

TONI KROS REAL MADRID

Последни вести

Ако им се верува на шпанските медиуми, тогаш репрезентативецот на Германија и стандарден првотимец во дресот на Баерн (М), Тони Крос, веднаш по завршувањето на Мундијалот во Бразил и официјално ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на новиот европски клупски шампион, Реал (М).

Од продажбата на одличниот играч за врска, раководните лица на баварскиот гигант очекуваат заработувачка од најмалку 30 мил. евра, а со потпишувањето на понудениот 5-годишен договор, Крос ќе си обезбеди фиксна годишна заработувачка од 6.5 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести