недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Крос расположен за преселба во англиската Премиер лига

kros vo premier liga

Поврзани вести

Репрезентативецот на Германија и стандарден првотимец во дресот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Тони Крос повторно ги налути клупските челници и најверните фанови на баварскиот гигант но сега со изјавата дека е можно во новата клупска сезона да настапува во англиската Премиер лига.

„Сите опции се во игра, се уште не сум ја донел мојата последна одлука околу мојата иднина. Јас не можам да сокријам дека сум фан на англиската Премиер лига и дека е можно таму да ја продолжам мојата кариера”, изјави одличниот играч за врска.

Во изминатите неколку недели Крос постојано е поврзуван со трансфер во редовите на Манчестер Јунајтед, но англиските медиуми се убедени дека освен “црвените ѓаволи”, официјална понуда за неговите услуги и тоа не помала од 25 мил. фунти ќе испрати и сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести