вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Крос: Знам каде ќе играм во новата сезона

k

Последни вести

Одличниот играч за врска, Тони Крос откри дека сега знае за кој клуб ќе настапува во новата клупска сезона, но додаде дека името на истиот ќе го откри откако ќе заврши Мундијалот во Бразил.

“Да, донесов конечна одлука. Знам за кој клуб ќе играм во новата сезона, но нема да ви кажам за кој клуб станува збор. Постојано читам секакви новинарски шпекулации, секакви информации околу мојата иднина. Некои се точни, некои новинари имаат погодено со кој клуб имам постигнато договор. Сепак, ништо не е официјално, ништо не е потпишано. Прво да се фокусирам на полуфиналниот дуел против селекцијата на Бразил, сакам да им помогнам на мојата репрезентација, сакам Германија да биде дел од финалниот натпревар. Откако ќе заврши Мундијалот во Бразил, јас ќе го откријам името на мојот клуб. Се ќе биде познато за една недела”, изјави Крос.

Германските медиуми се убедени дека Крос ќе остане во редовите на Баерн (М), шпанските пак се убедени дека одличниот играч за врска ќе биде најнова летна аквизиција на Реал (М), додека тим во Англија ја форсираат приказната дека Крос има договор со Манчестер Јунајтед.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести