сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Kрст висок 55 метри ќе се гради во Бутел

Kрст висок 55 метри ќе се гради во Бутел

Kрст висок 55 метри ќе се гради во Бутел

Поврзани вести

Во општина Бутел ќе се гради крст висок 55 метри.

Советниците изгласаа на денешната седница градба на овој крст. Локацијата се уште не е одредена.

Најчитани вести