Крими хроника

Крушевчанец се лизнал и се самозастрелал со пушка

Крушевчанец се лизнал и се самозастрелал со пушка

Крушевчанец се лизнал и се самозастрелал со пушка. Вчера околу 15,28 часот од страна на Итната медицинска помош во Крушево телефонски било пријавено во полиција, дека од нивна страна во Болницата во Прилеп бил транспортиран П.С.(27) од Крушево кој  бил донесен со повреди од огнено оружје ловна пушка во пределот на десната надколеница.

По исказот на повреденото лице настанот се случил истиот ден околу 14,30 часот на местото викано „Арилево“ каде истиот се лизнал и паднал при што оружјето само испукало.

По укажаната лекарска помош П.С. бил префрлен во Ургентниот Центар во Скопје и е вон животна опасност.