понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Крушево: Ја тепал сопругата, заработил кривична пријава

29062012111612_semejno-nasilstvo

Последни вести

Педесет и три годишниот М.А. од Крушево заработи кривична пријава поради основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „телесна повреда“ при вршење на семејно насилство.

Имено на 10.09.2014 година пријавениот со рака  ја  удрил сопругата во пределот на стомакот за што истата поседува медицинска потврда за претрпени душевни болки, растројства и повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести