сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Кружниот тек кај Порта Влае утре затворен за сообраќај

kr_tekkk

Последни вести

Поради вршење на градежни работи во текот на утрешниот ден на кружниот тек кај Порта Влае, којшто се наоѓа на поранешната крстосница помеѓу булеварите “Партизански одреди” и “Ѓорче Петров” и улицата „Ацо Шопов“, ќе се воведе привремен сообраќаен режим. Оваа кружна крстосница целосно ќе биде затворена за сообраќај.

Градот Скопје апелира до сите учесници  да не ја користат оваа сообраќајница и да се движат по други сообраќајници.

 

Најчитани вести