среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Крвав инцидент во Струмичко: Еден тешко повреден во тепачка за мотор

Струмичанецот е повреден при тепачка за мотор во која учествувале уште три лица од Просениково и Босилево

tepacka1

Поврзани вести

Триесет и деветгодишен струмичанец е хоспитализиран во Клиничкиот центар во Скопје откако се здобил со тешки повреди во тепачка за мотор што во петокот се случила во струмичко Просениково, информира денеска полицијата.

Инцидентот се случил околу 17  часот во дворот од семејната куќа на Б.В. (53) кога со автомобил „сеат“ дошле С.К. (39) и З.Ѓ. (41) од Босилево. По пристигнувањето на двајцата настанала расправија меѓу нив и домаќинот и неговиот син Б.В. (29).

„Во еден момент, С.К. физички го нападнал Б.В.(29), удирајќи го со тупаници во пределот на лицето при што му нанел телесни повреди.  Во меѓувреме, З.Ѓ. влегол во возилото, го стартувал и со истото го удрил Б.В.(53) нанесувајќи му телесна повреда, по што со возилото заминал во непознат правец“, се наведува во полициската информација.

По тепачката С.К со тешки повреди биле примен во струмичката болница, од каде е префрлен на лекување во Скопје. Од полицијата велат дека преземаат мерки за расчистување на инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести