недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Крвава кавга меѓу прилепчани, еден заврши во болница

Двајца прилепчани недоразбирањата ги решавале со нож.

g_noz

Поврзани вести

Расправијата меѓу двајца прилечани кулминираше со физичка пресметка, во кое едно лице заврши во болница.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера околу 16.30 часот во Прилеп пред маркетот „Тедико“ на улицата Гоце Делчев избила жестока кавга меѓу 38-годишниот А.Р. од Прилеп и 43-годишниот С.Т. од село Г. Коњари.

Во момент на расправање А.Р. извадил нож и му нанел две убодни рани во пределот на градниот кош на противникот.

Полицијата соопшти дека С.Т. е пренесен во прилепската болница,  а А.Р. е приведен во ПС-Прилеп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести