сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Крвaва пресметка меѓу двајца соседи

policija1

Последни вести

Вчера во 16,10 часот во Скопје, на ул.„Гвадалахара“ по претходна вербална расправија, Г.Ј.(1953) со нож му нанел убодни рани на неговиот сосед И.М.(1974) од Скопје.

Имено, откако настанала расправија, И.М. физички го нападнал Г.Ј. удирајќи го со тупаници во пределот на главата и телото, по што тој влегол во куќата, земал нож и му нанел убодни рани во пределот на левата бутина, левата страна на стомакот и ребрата.

Веднаш потоа, Г.Ј. го фрлил ножот во дворот и заедно со соседот Б.В. го однеле И.М. во неговиот дом и повикале Брза помош. И.М. е пренесен во Клиника за хируршки болести „Св.Наум Охридски“, каде е констатирана тешка телесна повреда.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Скопје, при што се обезбедени два кујнски ножеви, траги слични на крв, како и делови од облека од двајцата инволвирани во инцидентот.Г.Ј. е приведен во ПС-Чаир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести