Крими хроника,Балкан

Крвава слава: Ја заклал сопругата пред родините

Крвава слава: Ја заклал сопругата пред родините

Крвава слава во Србија. Н.П. 61-годишен месар од Варварин двчера околу 15:30 часот ја избодел својата сопруга додека славеле слава во својот дом.

Засега не се познати мотивите за убиството, но како што пишува српски „Блиц“ убиството се случило додека гостите биле во соседната соба. Несреќната жена отишла во кујната да измие садови, а сопругот и пришол од позади и и’ го пресекол вратот.

Убиството се случило пред братот и снаата на жената кои им доаѓале на гости.

Полицијата изврши увид и работи на расчистување на случајот.